Разом з Хеседом проти хвороби Альцгеймера – Програма збереження пам’яті працює!

Хвороба Альцгеймера, при якій поступово слабшає мозок і пропадає пам’ять, неминуче веде до проблем із соціальною адаптацією літньої людини. Захворювання вражає людей поза прямого зв’язку з їх освітою і рівнем життя. Серед відомих людей, схильних до хвороби Альцгеймера – Папа Римський Іван Павло II, 40-й президент США Рональд Рейган, прем’єр-міністри Великобританії Гарольд Вільсон і Маргарет Тетчер, прем’єр-міністр Іспанії Адольфо Суарес, письменники Айріс Мердок і Террі Пратчетт, актори Шон Коннері, Пітер Фальк і Анні Жирардо і багато інших.

Рання стадія захворювання часто проходить непомітно. Як правило, друзі і родичі хворого, стикаючись з симптомами, приймають їх за нормальний процес старіння. Однак, хвороба прогресує, і проблеми стають не тільки більш очевидним, але й відчутніше – і для самого хворого, і для оточуючих. Як же допомогти потрапили в біду? Як підтримати тих, хто доглядає за близькою людиною? Як навчитися соціально виживати з таким важким захворюванням?

Вирішенню цих проблем сприяє проект «Програма збереження пам’яті». Ось, що розповідає про його реалізації фахівець по роботі на дому Марина Орепер:
«Наші патронажні співробітники – справжні професіонали, які пройшли спеціальну підготовку по догляду за такими хворими. Раз на тиждень вони проводять двогодинні індивідуальні заняття. І в міру проведення занять у них виникла потреба обмінятися досвідом, розповісти про свої відчуття, поділитися знахідками та ідеями. Так була проведена зустріч патронажних працівників Хеседу. Згодом такі зустрічі стали доброю традицією і невід’ємною частиною проекту ».
Слід зауважити, що найважчий тягар несе сім’я хворого, що живе з ним під одним дахом.

DSCN4688

Організація життя сім’ї, в якій перебуває хворий, призводить до частих емоційних стресів. Але ж ця людина так дорога своїм близьким! Тому, для догляду за нею необхідні не тільки певні знання і навички, а й психологічна готовність до нового способу життя. Ось чому люди, які живуть з хворим пліч-о-пліч і допомагають йому, так потребують того, щоб поділитися своїми емоціями та почуттями з тими, хто їх зрозуміє! Ось так і виникла ідея спілкування і взаємопідтримки родичів в формі дружніх зустрічей в Хесед. Ці зустрічі дають приголомшливий імпульс енергії тим, хто доглядає за своїми близькими. Родичі можуть поділитися тим сокровенним, про що неможливо розповісти людям, далеким від розуміння суті проблеми. І, звичайно ж, отримати позитивні емоції: воістину, біда, розділена між друзями, вже не біда. І що з цим можна і потрібно жити далі.

А зовсім недавно почав працювати ще один, четвертий блок Програми збереження пам’яті – унікальне «кафе «Яхад».

DSCN4676

«Яхад» – означає «разом». Саме так вирішили назвати свої зустрічі підопічні і їх родичі. Перша зустріч в кафе «Яхад» відбулася 24 червня 2016 року. Всі учасники зустрічі не тільки п’ють чай, а й займаються спільною творчістю – малюванням фарбами, створенням колажів.

DSCN4691

І навіть ті, хто раніше ніколи не брався за пензель, створюють неповторні малюнки, які стають предметом гордості і усвідомлення власної цінності і важливості хворого як активного члена соціуму », – коментує роботу «Яхад» психолог Юлія Епельбаум.

DSCN4694

Проект «Програма збереження пам’яті» продовжує свою роботу.

22 липня 2016 року в Навчальному центрі нашого Хеседу відбудеться наступне групове заняття клієнтів з когнітивними розладами спільно з їх рідними і близькими.

DSCN4693

Ми запрошуємо взяти участь в цій зустрічі професіоналів, в чиї наукові інтереси або практичну діяльність входять проблеми, пов’язані з хворобою Альцгеймера, постінсультними станами та іншими захворюваннями, що впливають на пам’ять людини. Адже наші спільні зусилля стануть незамінним джерелом підтримки для всіх нас.