Міцна єврейська сім'я: з чого починається щастя?

- Сарочка, дорога, а діалог ще можливий, або ти таки вже однозначно права? (С)

Так, взаємини в єврейській родині лягли в основу багатьох анекдотів. Але, крім почуття гумору, подружжя-євреї ще таки мають за що сказати! Тому що потужна сила і гармонія всередині єврейської сім'ї багато століть дивують оточуючих. Багато людей неодноразово робили спроби з'ясувати, в чому ж полягає секрет щасливих, теплих відносин, що складаються між єврейським чоловіком і єврейської жінкою. Навіть в наші дні, коли деякі єврейські традиції забуті або відкинуті, єврейська сім'я як і раніше продовжує залишатися символом надійності, чистоти і вірності.

В основі цього благополуччя лежить система цінностей, що передається з покоління в покоління навіть в найважчі для євреїв часи. Спільне життя, заснована на взаємній повазі і розумінні, скромності і любові до чоловіка і дітям - ось що стає основою для справжньої єврейської сім'ї.

З чого починається єврейська сім'я? З чого починається зведення єврейського будинку? Пані Джангрейс-Вольф, фахівець в області побудови ефективних сімейних відносин дає 5 ключів до розгадки зведення міцного єврейського «дому» - сім'ї.

1. Щасливі сім'ї вимагають роботи.

Дивлячись на фотографії знайомих в Facebook і Instagram, деякі люди відчувають себе так, як ніби труднощі є тільки у них, а всі інші відчувають виняткове блаженство. Фотографії усміхнених дітей, люблячі пари, екзотичні канікули ...

Не варто попадатися на цю вудку, тому що фото ніколи не дають повної картини.

Робота зі створення атмосфери радості означає, що ви цінуєте вашу сім'ю, в тому числі в періоди сімейного усамітнення. Ви не виносите мозок з приводу недосконалості вашої другої половини або дітей, скаржачись на них комусь поза сім'єю. Ви не відзиваєтеся про близьких зневажливо. Ви прагнете захистити ваші відносини так, щоб почуття довіри між членами сім'ї зростало з кожним днем. Коли є довіра в будинку, то впевненість, надія і стабільність розквітають. І батьки, і діти відчувають себе щасливими, вони знають, що можуть покластися один на одного, а це створює відчуття безпеки. Вирішіть, що замість того, щоб порівнювати своє життя з життям інших людей або проводити час, обговорюючи недоліки близьких і скаржачись на них друзям, ви направите всю енергію на те, щоб підживлювати і зміцнювати свій сімейний союз. Замість того, щоб нескінченно (і безрезультатно) нарікати, дозвольте собі творчо працювати - будувати відносини між батьками і дітьми, а також братами і сестрами. Ця «робота» також означає, що ви прагнете бачити свого чоловіка і дітей в позитивному світлі, зосереджуючись на їх хороших якостях. Якщо ви вже витратили багато часу на детальний розгляд їх негативних рис, вам буде потрібно набагато більше зусиль, щоб змінити думку про близьких. Але ж кожна людина має не тільки погані риси, а й хороші, і це є сприйняття оточуючих його людей.

2. У щасливих сім'ях знають, як слухати.

Хороший контакт досягається не тільки в процесі діалогу, але і в процесі слухання. Знання того, що нас чують і розуміють, змушує нас відчувати себе щасливими.

  • Ви хороший слухач? Ось кілька порад, які принесуть вам користь.
  • Часом досить просто слухати, щоб показати свою турботу і увагу.
  • Будьте обережні, не переривайте того, хто говорить.
  • Не завжди намагайтеся запропонувати рішення і виправити ситуацію.
  • Приділіть говорить повне увагу, не перевіряйте СМС і повідомлення електронної пошти, у той час, як ви його слухаєте.
  • Слухайте без осуду, роздратування і реплік, на кшталт: «Ти що ?!» «Та як ти міг?!» «От цікаво, ну що ти собі думаєш ?!»

3. Шанобливе спілкування.

Тон в будинку завжди задають батьки. Діти постійно спостерігають за тим, з якою повагою ставляться один до одного їх мати і батько, знають, що їхній будинок - безпечний притулок. Бувають, звичайно, випадки, коли батьки не згодні один з одним , в зв'язку з цим вони намагаються довести один одному правильність своєї точки зору. Але якщо при цьому вони зберігають шанобливе ставлення один до одного і оберігають гідність один одного, відчуття світу в будинку залишається незмінним. Їх діти знають, що, входячи в двері свого будинку, вони залишають хаос і божевілля цього світу позаду.

А коли життя батьків сповнена сварок, образ і потрясінь, то діти ніколи не знають, що чекає їх, хто з батьків втратив контроль і авийшов з себе або навпаки, вдався до гробового мовчання і невідомо, коли заговорить.

Деякі діти відчувають себе відповідальними за ситуацію в будинку і з усіх сил намагаються її виправити: в надії вивести батьків з конфлікту, вони намагаються розжалобити їх (дитина може важко захворіти, або зробити щось по-справжньому небезпечне для свого життя, розраховуючи, що люблячі його мати й батько кинуться йому на допомогу і забудуть про сварку). Інші діти ростуть в постійно очікуваному страху і поступово їх біль перетворюється в гнів. Радість сімейного життя в тому не дуже далекому майбутньому, яке настане для цих дітей, коли вони підростуть і вступлять в шлюб, - під загрозою.

Припустимо, ви не згодні з вашим чоловіком. Так, таке буває. Але візьміть на себе обов'язок контролювати ваш тон і ті слова, які ви в цей момент говорите. Наші діти навчаються у нас. Якщо ви вважаєте прийнятним принижувати свою другу половину, кричати, бути їдким або саркастичним, діти, безумовно, слідуватимуть вашому прикладу.

Важливо показати дітям, що їх батьки ніколи не опускаються до підлості і, навіть будучи скривдженими, бояться заподіяти біль іншому. Замість цього ми обдумуємо наші слова і воліємо контролювати себе, не втрачаючи самовладання.

Успіх наших дітей в майбутньому, коли їм самим доведеться будувати сімейні стосунки, безпосередньо залежить від того, що вони зараз спостерігають в своєму будинку.

Чесне слово, краще прямо зараз прийняти рішення, що у вашій родині немає місця неповазі один до одного. Виключіть зі спілкування крик, нападки, вирячені очі і принизливі гримаси, сарказм і висміювання помилок. Зрозуміло, що фізична агресія є неприйнятною взагалі ніколи. Повага виникає тоді, коли ми цінуємо близьких людей і ставимося до них так, як хотіли б, щоб вони ставилися до нас.

4. У щасливих сім'ях час проводять разом.

Сім'ї втрачають спільне проведення часу. Навіть перебуваючи на відпочинку або в ресторані, батьки і діти занурені в свій власний світ технологій. Прийшов час сказати «Досить!». Давайте відкладемо айфони, айпади і інші гаджети і по-справжньому насолодитись моментами спілкування. Їжте разом, будь то обід або сніданок; соціологічні дослідження показують, що в тих сім'ях, де разом їдять, сильніше зв'язку. У наших будинках суботні трапези або святковий стіл стали вирішальним часом для сім'ї.

Придумуйте сімейні розваги, нехай в них буде сміх, спільні поїздки, загальні пригоди і переживання. Це зміцнює сім'ю. І тут ніхто не може замінити вашу участь.

5. У всіх щасливих сім'ях живуть в любові.

Любов дає дітям відчуття причетності. Будинок, наповнений словами любові, посмішками, обіймами, поцілунками, показує дітям, що кожен з вас щасливий бути частиною своєї сім'ї.

Нещодавно я познайомилася з жінкою, чоловік якої, будучи дитиною, ніколи не бачив прояви фізичної прихильності. Його мати жодного разу не сказала йому: «Я люблю тебе», хоча, познайомившись з нею, я побачила, що вона прекрасна жінка. Вона просто не вміла висловити свою любов. І її син несе біль і нещастя свого дитинства своїй дружині і дітям, хоча не хоче цього визнавати. Його близькі страждають.

Діти, що ростуть в будинку, де батьки покладаються один на одного, довіряють один одному, ласкаві один з одним і дітьми і не скупляться на прояв добрих почуттів по відношенню до всіх членів сім'ї, - люблять бути вдома. Сини і дочки в таких сім'ях знають, що їх цінують. Любов навчає дітей правильно розставляти пріоритети.

Звичайно, немає ідеальних сімей, в яких всі члени сім'ї перебувають в постійному милостивого стані. Але ми можемо намагатися наповнювати наші будинки радістю, можемо намагатися створювати світло, підтримувати почуття безпеки і бачити фундамент любові.

І наша велика родина - МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель »- бажає кожному своєму дорогому підопічному, співробітнику волонтеру тепла і радості! Нехай в нашому домі - нашому Хеседі - панують радість і гармонія!

Comments

Ваш коментар

Ваше повідомлення було успішно надіслано!

Читай також

Архів