Зустрічаємо весну - з користю для здоров'я!

 Судіть про своє здоров'я по тому, як ви радієте ранку і весні.

Генрі Девід Торо
Є у нас така особливість: кожен рік ми з нетерпінням чекаємо настання весни. Сніг, холод, темрява, сіре небо поступово відступають, і на зміну їм приходить яскраве весняне сонце, крапель, блакитне небо, перша зелень і теплі дні. Весна - це символ оновлення, настання нового циклу в життя, символ відродження, творчості, надії. Але раптом зіпсувався праска ... порвалися колготки, щось сталося з коронкою, сусідка зло пожартувала ... Не дозволяй негараздам ??затьмарювати життя - підніми собі настрій. Адже від нього залежить твоє фізичне здоров'я! У кожному з нас живе маленький, дуже ніжний чоловічок. Навесні він прокидається, щоб отримати свою дозу сонячного світла і любові! І щоб в повній мірі позбутися від весняної депресії, подивіться, скільки цікавого і корисного ти можеш для себе зробити:
1. Зверни особливу увагу на режим дня: не перевтомлюватися, лягай спати не пізніше десятої вечора. Саме в цей час - з 10 вечора до 3 години ночі - у людини виробляється гормон сну мелатонін. Цей чарівний гормон виконує наступні функції: 1) полегшує засинання, відновлює ритм сну; 2) має антистресову властивість; 3) уповільнює процес старіння в клітинах; 4) підсилює захисні сили організму (імунітет); 4) бере участь в регуляції кров'яного тиску, функції шлунково-кишкового тракту, роботи клітин головного мозку; 5) має протипухлинний ефект; 6) позбавляє від деяких видів головного болю; 7) бере участь у регуляції ваги тіла (стимулює під час сну вироблення деяких інших гормонів, які, в свою чергу, забезпечують процес правильного розпаду жирів).
2. Весна - відмінна пора для того, щоб почати займатися спортом. Легка зарядка протягом 10-15 хвилин налаштує тебе на позитивний лад. Важко? Паморочиться голова? Сядь на ліжко і роби вправи сидячи. Ти, як ніхто інший, знаєш про свій стан здоров'я. Тому порадьтеся з нашим реабілітологом які вправи будуть для тебе корисні. І крок за кроком освоював свій комплекс вправ! Перед заняттями не забудь провітрити кімнату. Вчені давно помітили, що 10 хвилин щоденного провітрювання житлового приміщення додають тобі кожен раз 1 день життя!
3. Замість того щоб штовхатися в задушливому транспорті, пройди частину дороги пішки: піша прогулянка впливає на нервову систему так само, як легке заспокійливе. Днем стеж за тим, щоб штори в квартирі були розсунуті, а ввечері включай яскраві лампи. Фахівці з релаксації стверджують, що у нас на стоп розташовуються точки, які пов'язані з важливими центрами головного мозку. Зроби собі розслабляючий масаж: зніми взуття, розітри пальці ніг, потім помасажуйте між ними.
4. Майстри фен-шуй радять: щоб викинути з голови непродуктивні думки, варто навести порядок навколо себе - в кімнаті, на робочому місці, на кухні. Справа в тому, що коли простір навколо нас захаращене, ми відчуваємо стрес і невпевненість в своїх силах. До речі, непогано з вечора скласти список справ на завтра і протягом дня викреслювати з нього те, що вже зроблено. А перед сном, переглянувши список, похвалити себе: яка я розумниця, стільки всього встигла!
5. Коли на тебе накочує здавалося б абсолютно безпричинна нудьга, важливо вчасно сказати собі: "Стоп! Треба терміново виправляти ситуацію". Прямо сьогодні, а ще краще прямо зараз, посміхнися собі в дзеркало: і ти помітиш, що ваш настрій відразу ж покращиться. Навіть якщо, здавалося б, немає жодних підстав - просто посміхнися собі за те, що намагаєшся поліпшити собі настрій. Протягом тижня як мінімум один раз в день посміхнися собі, і один раз в день - кому-небудь ще, знайомим або незнайомим людям.
6. Склади список особистих справ. Визнач дату, коли тобі потрібно розібрати в шафі. Або взяти в бібліотеці книгу. А ще - обов'язково відвідати цікавий захід або зустрітися з подругою! Зідзвонився з цими людьми, домовся про зустріч. Пусті балачки, свіжі плітки і перемивання кісточок знайомим - відмінний антидепресант! Ще один перевірений спосіб позбутися від поганого настрою - сміх. Читай анекдоти або влаштуйся на дивані і подивися нову комедію - нудьгу як рукою зніме! А, якщо ти діяльний, активна людина, то організуй сусідів або друзів на підготовку весняної клумби поруч з будинком. Або ставай волонтером наших численних програм. Допомога іншим людям, турбота про природу, позитивне спілкування - запорука активного довголіття!
7. Поменше дивись телевізор і займайся собою - освоюй нові навички! Нехай це буде що завгодно: нова дихальна гімнастика, розучування вірша, присвяченого любові, весни, природі, малювання, участь в аматорському театрі, літературної конкурсі або вивчення іноземної мови - будь-який з нових навичок істотно покращує кровообіг мозку, стимулює вироблення гормону щастя.
8. Постарайся в будь-якій ситуації знаходити щось хороше, яке-небудь обставина, яке ти можеш використовувати з користю для себе, який-небудь корисний урок, який ти можеш отримати з усього, що відбувається. Завжди старайся побачити в кожній ситуації можливість використовувати все, що відбувається собі на благо. Навіть якщо відбувається щось, що не дуже подобається, задавай собі питання "А як це може наблизити мене до моєї мети? Як позитивно це може вплинути на мене? Що корисного для мене в цій ситуації?" І пам'ятай, що життя - це цікава гра, правила в якій ми встановлюємо для себе самі.