День Катастрофи та героїзму єврейського народу

 Увечері в середу, 27 квітня, в Ізраїлі розпочались траурні церемонії Дня Катастрофи та героїзму єврейського народу (Йом ха-зікарон ле-Шоа ве-ле-гвура). Сам день пам'яті Голокосту відзначається у четвер, 28 квітня. З вечора 27 квітня в Ізраїлі на добу припиняються всі розважальні заходи, розважальні заклади - закриті. "

Середа, 27 квітня
Усі торгові точки та магазини, а також розважальні та розважальні заклади закриваються о 18.00 год.
По телевізору та радіо припиняються трансляції. Деякі канали показують документальні та художні фільми на тему Катастрофи європейського єврейства та Другої світової війни.
• 18.00. Мітинг на честь Дня пам'яті жертв Голокосту у кібуці Яд-Мордехай.
• 20.00. Церемонія відкриття Дня пам'яті жертв Голокосту у меморіальному комплексі "Яд ва-Шем" у Єрусалимі. На церемонії присутні президент, прем'єр-міністр Ізраїлю та інші державні особи та діячі, а також ізраїльтяни, які пережили Голокост разом з дітьми та сім'ями, представники громадськості.
Під час церемонії 6 обраних людей, які вижили в Голокості, запалюють 6 смолоскипів на згадку про 6 млн загиблих євреїв. Церемонія транслюється у прямому ефірі по телевізору та на сайті "Яд ва-Шем".
Четвер, 28 квітня
Вранці у четвер, 28 квітня, о 10.00 по всій країні прозвучить 2-хвилинна сирена. Саме з неї розпочнеться ще одна церемонія пам'яті у музеї "Яд ва-Шем" в Єрусалимі.
Ми долучаємось до заходів цього дня, скорбимо усім серцем та молимося щоб зараз, під час трагічних військових дій росії в Україні, світова спільнота зробила все можливе й неможливе аби зупинити агресію проти українського народу, частиною якого є євреї.