Київський Хесед: 27 років благодійної допомоги, довіри та турботи

 1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку.

Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. День людей похилого віку святкується з великим розмахом у скандинавських країнах. У цей день по телевізору та радіо транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку. Особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т. зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.
Надважливою, на думку ООН, є потреба активного використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку. Суспільство має одночасно допомагати долати психологічну межу старості та зменшувати тягар соціальних витрат на молодих людях за рахунок працюючих пенсіонерів.
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, людей з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.
МБФ "Єврейський Хесед "Бней Азріель" вже 28-й рік опікується соціально незахищеними людьми похилого віку - членами єврейської громади, членами їхніх родин, у т.ч. не євреями, Праведниками світу, особами з інвалідністю. На сьогодні ми допомагаємо більше 6000 підопічним, які мешкають в Києві, Київській області, Житомирі та Житомирській області.
Наша допомога - всебічна. Близько 30% підопічних - це люди, які користуються кріслами колесними або прикуті до ліжка. Такі люди потребують щоденного догляду, а подекуди й 24/7 допомоги. Отже, в рамках благодійних програм "Догляд на дому", SOS та "Реабілітаційне обладнання" ми надаємо безпреценденту допомогу: матеріали санітарної гігієни, реабілітаційне обладнання, крісла колесні, протипролежневі матраци, шапочки для миття голови, багато обладнання, яке покращує якість життя, часткова оплата операцій з протезування, у т.ч. офтальмологічних операцій, хімічної терапії для онкохворих, підтримка людей з діабетом та багато іншого. Але, найголовніше, ми надаємо благодійну допомогу з професійного патронажного обслуговування. А це значить, що одинокі люди, позбавлені можливості самообслуговування, не залишаються голодними, брудними, беззахисними.
Наша місія - підтримка гідного рівня життя людей похилого віку. І ми пропонуємо вам, друзі, долучитись до нашої місії. Дякуємо усім спонсорам, партнерам, волонтерам, співробітникам, донорам та небайдужим людям, хто допомогає нам в благодійній справі!