• «Єврейський Арт Хаб»

   «Єврейський Арт Хаб» - магістральний вузол сучасного єврейського мистецтва в київському Хеседі

   

  Єврейська культура це не просто. Навряд чи знайдеться ще таке ж явище людської діяльності в контексті цілої цивілізації. Єврейська культура вижила в полум'ї тисячоліть. Вона не стала попілом чи спогадами в історичних документах. Її артефакти не припадають пилом в сховищах музеїв. Культура єврейського народу зростає, розвивається в наш час як прекрасний сад, приносячи плоди - нові імена, нові творіння. Можливо, тому що Бог дарує людству геніальних людей з числа євреїв. Може бути і тому, що дивна властивість єврейської культури  - це вміння вбирати кращі досягнення інших народів, зберігаючи свою самобутність в будь-якій країні. Абсолютно вірним буде теза, що життєвим стержнем єврейської культури є релігія, віра. І незаперечним - факт грандіозної ролі єврейських громад, які зуміли зберегти культурний потенціал єврейського народу, - «людина слабка і смертна, громада ж сильна і безсмертна ...»

   

  Безумовно, в міру своїх можливостей, наш фонд пропонує екскурсії на художні виставки і в музеї Києва. Але ж хочеться, щоб красу бачило якнайбільше людей. А спілкування з мистецтвом стало регулярним явищем в їх житті. У цьому - весь цимес діалогу мистецтва і людини! Та й час йде вперед ... Відповідно, візуальне мистецтво, що відбиває всі аспекти розвитку людської цивілізації, не стоїть на місці. Нові образи - лаконічні і багатосюжетні - знаходять своє місце в творіннях авторів. Нові технології активно використовуються в творчості. Нові імена органічно вплітаються в канву історії загальнолюдської культури. Сказано: «Той, що очікує на вітер – ніколи не посіє», тому що вітер може і не подути. Ось і Хесед не став чекати вітру, а прийняв виклик і сказав собі – прийшов час! Час робити щось своє, що дозволяє одночасно вирішувати комплекс завдань.

  На першому місці було і залишається задоволення інформаційних, естетичних потреб людей, чиє життя або праця пов'язані з Хеседом.  Друге, не менш важливе питання, це ефективна підтримка мистецтва, розвиток потенціалу авторів. Значним виявилося і третє завдання, що стало актуальною в нинішній неспокійний час: зниження рівня антисемітизму, підвищення лояльності населення до євреїв. Став зрозумілим формат, в якому київський Хесед міг би вирішувати ці завдання. Йшлося не тільки про те, щоб картини висіли на стінах, як це зазвичай заведено в галереях. Цього замало. Необхідно вести просвітницьку роботу, організовувати благодійні акції, майстер-класи, стати свого роду магістральним вузлом. Так виникла ідея створити креативний простір в приміщенні МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель ». А логіка підказала його назву - «Єврейський Арт Хаб».

  Головні акценти роботи нової території єврейського мистецтва зроблені на спілкуванні і взаємодії авторів з підопічними, співробітниками і гостями київського Хеседу. Діапазон напрямів, в якому творять автори, досить широкий. Самобутність кожної творчої особистості розкривається в гармонійному зв'язку з мистецтвом усього світу. Це сприяє кращому розумінню культур різних народів, в тому числі і єврейського. Тому головним критерієм відбору робіт, які представлені в Єврейському Арт хабі, стала не «національна ознака», а творчість. Такий підхід викриває стереотипи, що склалися про єврейське життя, цінності і культуру. Адже ми пропонуємо широкому колу глядачів новий, часом несподіваний для них. Так, Єврейський Арт Хаб пропонує всім відвідувачам крок за кроком, від автора до автора, розкривати нові грані мистецтва.

  Єврейський Арт Хаб територіально розташовується в будівлі МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель »- на другому і першому поверхах. На першому поверсі роботи демонструються традиційно на класичних мольбертах. На другому поверсі Хеседу Єврейський Арт Хаб - це дві затишні рекреації. У кожної з них є символічні назви: «Сад» і «Кабінет з каміном». Назви не випадкові, тому що інтер'єр рекреацій різний.

  Так, «Сад» це одна з кімнат типового єврейського будиночка в штетлі. Плетені меблі шоколадного відтінку, ковані аксесуари в поєднанні з квітковим принтом на сидіннях. Неповторний стиль «Саду» підкреслюють унікальні елементи декору, зроблені золотими руками знаменитих майстринь Хеседу. Затишок і «домашню» атмосферу створюють зелені живі рослини в високих плетених вазонах.

  Рекреація «Кабінет з каміном» абсолютно відрізняється від попередньої. Тут шанувальників елегантного стилю тішать камін кольору слонової кістки, біла шафа та велике італійське дзеркало в білій патинованої оправі. Ці предмети прекрасно поєднуються зі зручними кріслами, оббитими золотистою парчею, та округлим кавовим столиком. Легкий, світлий «Кабінет» припав до смаку тим клієнтам та гостям Хеседу, хто любить посидіти з книгою перед каміном, відчути романтичну атмосферу, притаманну колишнім домівкам саксонських євреїв.

  Обидві рекреації не тільки полюбилися всім клієнтам і співробітникам благодійного фонду, але і стали відмінним місцем для експозицій. Тепер відвідувачі виставок можуть побачити, наскільки природно і естетично твори мистецтва виглядають в різних інтер'єрах будинку. Важливим є й те, що можна зручно влаштуватися в затишному кріслі і насолодитися спогляданням картини або ляльки, скульптури. Так, звичні для всіх слова «Почувайтеся, як вдома» стали дійсністю! А митці гідно оцінили цей підхід і запропонували робити благодійні персональні та колективні виставки.

  Єврейський  Арт Хаб стартував з червня 2017 року. На сьогоднішній день було проведено понад 40 виставок. Це персональні вернісажі і колективні арт проекти. Гобелени, картини, авторські ляльки, колажі, міні-скульптура - все це ми з задоволенням показуємо нашим підопічним, співробітникам, численним гостям з України, Великобританії, США, Ізраїлю. Кожен автор отримує сертифікат про проведення виставки. Презентації виставок супроводжуються виступами артистів. А інформація про кожен проект широко висвітлюється в інтернеті та друкованому виданні «Ейнікайт».

  Наш креативний простір надає кожній талановитій людині можливість показати свої творчі здобутки для широкого загалу. Кожен робочий день в Єврейський Арт Хаб приходять і приїжджають гості. Локація працює з понеділка по четвер, з 10.00 до 16.00. Співробітники піар відділу МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» проводять екскурсію для гостей, розповідаючи про художника і допомагаючи гостю поглянути на роботи автора з нового ракурсу. А, якщо відвідувачі попередять заздалегідь про свій візит за телефоном +38 (050) 412-25-15, то Єврейський Арт Хаб підготує приємний сюрприз гостю - персональний автограф художника.

  Локація знаходиться за адресою вул. Пітерська 4-А, Київ. Ласкаво просимо, дорогі друзі! Чекаємо Вас!

  Архів