Радісне свято Тори

Свято, що настає одразу після Суккот, називається Шміні-Ацерет і Симхат-Тора

В діаспорі, де святкових днів завжди два, перший день присвячують свята Шміні-Ацерет і молитві про дощ, а другий день - цілком свята Симхат-Тора, який відзначає завершення циклу читань тижневих глав Тори протягом року. У цей день ми читаємо заключну частину Тори і знову починаємо першу її главу. В Ізраїлі, де всі свята тривають один день, Симхат-Тора збігається зі святом Шміні-Ацерет.

У цей день дістають з ковчега всі наявні в синагозі сувої Тори і влаштовують процесію з танцями і співом, сім раз обходячи навколо піднесення зі сувоями в руках. Народ веселиться і радіє протягом всього дня - і ввечері, і вранці.

"Благословення і прощення, яких жадають в Дні трепету і про які просять Всемогутнього урочистій молитвою і глибоким каяттям, - сказав одного разу попередній Любавицький Ребе, Йосиф Іцхак Шнеєрсон, - можуть бути досягнуті в Симхат-Тора радістю, веселощами і танцями".

На перший погляд, дивно: на Симхат-Тора євреї всього світу веселяться і танцюють із сувоями Тори, яку наказано вивчати! Але якби Симхат Тора відзначали вивченням або навіть читанням Тори, це підкреслило б різницю між євреями - між ученим і ненавченим. Коли ми танцюємо зі згорнутими сувоями Тори, і її зміст невидимо, тоді всі ми - від найбільшого з великих до найпростішого з простих - радіємо разом і нарівні.

Тож бажаємо радісного свята Тори усім причетним! Хаг Сімхат Тора самеах!

Читай також

Архів