Комедія "Сучасна єврейська казка", режисер-сценаріст Іва Єдгарова

 «Ви знаєте, може бути, я нічого не розумію, але все це потрібно грати не так. Як? .. Я не знаю. Але не так. Може бути, я нічого не розумію, але грати треба зовсім інакше. Може бути, навіть якось навпаки. Там, де він заходить спереду, спробувати ... Спробувати ... Hет, що не ззаду. Спробувати зовсім не заходить. Там, де всі грають зліва направо, спробувати зіграти по діагоналі, чи що, і загорнути штопором убік. Спробувати. Hадо зробити. Це ж все не так. Усе. Як? Ще раз кажу, я не фахівець. Я не знаю, що не так. Господи. Hу що тут складного? .. Hу, може бути, з'явитися в залі на коні, а може бути, в темних окулярах, з брандспойтом. Я зараз фантазую, ви помітили? .. Або в іншому ключі. Більш емоційно.

Може бути, актори через трубу повинні полізти на дах. Припустимо, ми все в залі, а вони все на даху. Може бути так. А може бути, ми все на даху, а вони все ... Будинки. Я знову фантазую, ви помітили? ..
Я не знаю, я не фахівець, мене недавно оперували. Я лежу і відчуваю - не так. Hе знаю як, але не так. Я не фахівець, тому я мовчав, інакше вони б мене зарізали. Але це в лікарні, а тут ми ж можемо фантазувати. Може бути, я не маю рації, але у мене таке відчуття ... Це все потрібно грати не так. Як? .. Відповім. Інакше. Може бути, настільки інакше, що не грати взагалі. Спробувати. Якщо вийде добре, продовжувати не грати. Може бути так. А може бути, нічого не міняти, все так грати, але без публіки. Ви стежите за ходом моєї думки? .. Стежте ви, тому що мені важко. А може бути, так грати, щоб не грати? Ставити і в той же час не ставити. Звертати увагу і не звертати. Говорити про щось і не говорити. Річка рухається і не рухається. Важко висловити і не висловити. Те, що це не так, я знаю твердо. А ось як? ... »- цим відомим монологом чудового Михайла Жванецького почав сьогодні спектакль" Єврейська сімейна казка" знаменитий актор театру і кіно, заслужений артист України Дмитро Оськін.
«А ось так!», - сміливо відповіли актори «ЛІТО» (Аматорського єврейського театрального товариства) і разом з Дмитром зіграли дивно легку і смачну комедійну п'єсу. Її сценарій був написаний Івою Едгаровой, менеджером зі зв'язків з громадськістю Центру соціального маркетингу. У п'єсі органічно були пов'язані не тільки відомі твори Наума Сагаловского ( «Плач за двома дунайськими Оселедчик»), Михайла Жванецького (монологи про жінок) і Володимира Любарова ( «Таки про червону беретку»), але і долі людей. Дідусь і бабуся - Моня (Всеволод Файнберг) і Бася (Анжеліка Фірсова-Файнберг) - зустрічали в своєму будинку доктора Копштейна (Дмитро Оськін) і шикарну Зіночку (Людмила Базь). Обговорювали негідника Лапідуса, що мав нещастя вести переписку з Михайлом Ароновічем Копштейном, міркували якими можуть бути жінки ... ну, наприклад, сусідка Зиночка ... заколисували внучку Риточку, розповідали їй казку про сірого вовка і червону беретку ... І, звичайно, ж не обійшлося без легкої пікіровки, властивої всім людям похилого віку ... Тим більше - єврейським! Але звучали і романтичні спогади! А особливу ноту їм надав романс «Біла ніч» в чарівному виконанні популярної єврейської співачки Олени Вінн ...
На сцені кипіли пристрасті! Глядач посміхався, сміявся, сумував і знову посміхався ... Звичайно ж, все закінчилося добре. Адже у казок завжди щасливий фінал! Копштейну відшкодували збитки, Ріточка - заснула, у Зиночки почався новий роман ... а любляча пара Моня і Бася, не дивлячись на цурес, пішла відпочивати, щоб завтра зустріти новий день ...
І ми вам, друзі, бажаємо гарного вечора! Дякуємо всім, хто прийшов до нас в гості на прем'єру і чекаємо на наші спектаклі тих, хто ще хоче отримати свою дозу позитиву і гарного настрою!
А автору, сценаристу і режисеру Іві Едгаровой, всьому талановитому акторському складу - Дмитру Оськіну, Всеволоду Файнбергу, Анжеліці Фірсова-Файнберг, Людмилі Базь, Олені Вінн - бажаємо творчих успіхів і чекаємо нових зустрічей!

Читай також

Архів