Вітаємо з Днем Незалежності Ізраїлю!

 Як відомо, Ізраїль став незалежною державою 14 травня 1948 року (це 5 іяра 5708 року за версією єврейського календаря). Тому День незалежності Ізраїлю щороку відзначається саме в цей день за єврейським календарем.

Після другої світової війни, в якій євреї втратили близько шести мільйонів чоловік, Англія наклала чергові обмеження на репатріацію євреїв у Палестину. Реакцією на це став «Єврейський рух опору», який допомагав таємними шляхами переправляти євреїв до Палестини. Оскільки конфлікт постійно загострювався, Великобританія звернулася до ООН за допомогою. Тоді члени Організації Об'єднаних Націй прийняли історичне рішення про розділення Палестини. Так 29 листопада 1947 року була затверджена резолюція, яка вселила в євреїв надію на створення своєї держави. Але палестинці не поспішали святкувати День незалежності Ізраїлю і почали військові дії на території, яку повинні були передати новій державі.
14 травня 1948 року Давид Бен-Гуріон офіційно зачитав текст Декларації незалежності ізраїльської держави. Так держава Ізраїль відсвяткувала свій перший день незалежності.
В сучасній державі Ізраїль святкування дня незалежності відбувається дуже широко — з концертами, парадами та масовими пікніками.
А ми вітаємо кожного єврея зі святом політичної свободи та державності й бажаємо країні Ізраїль процвітання, миру, подальшого розвитку, безпеки та благополуччя!

Читай також

Архів