Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ми пам'ятаємо і сумуємо.

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту (International Holocaust Remembrance Day), який є першим всесвітнім днем пам'яті жертв Голокосту. День був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року о резолюції 60/7.

Генеральна Асамблея ООН розпочала спеціальне засідання, присвячене 60-й річниці визволення радянськими військами в'язнів нацистського концтабору в Освенцімі 27 січня 1945 року, з хвилини мовчання. За час існування Освенцима в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 4 мільйонів осіб.

Засідання відкрив 7-й Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який закликав «нинішнє і майбутні покоління» не дати повторитися жахам фашизму.

«Сьогодні день, коли ми вшановуємо жертв Голокосту, союзні держави, чиї війська перемогли нацизм, і тих сміливців, хто ризикував, а часом і жертвував життям, щоб врятувати інших людей», - заявив Аннан. Він також підкреслив, що «ми не повинні проходити повз випадків відродження антисемітизму і повинні бути готові діяти проти його нових форм. Це зобов'язання ми несемо не тільки перед єврейським народом, але і перед усіма іншими, кому загрожує або може загрожувати така ж доля. Ми не повинні закривати очі на ідеології ненависті і дискримінації, де б вони не з'являлися ».

На побажання Кофі Аннана відповів заступник прем'єр-міністра, міністр закордонних справ Ізраїлю Сільван Шалом. Зі словами подяки він звернувся з трибуни до союзним військам, які звільнили бранців з таборів смерті 60 років тому.

«Солдати-визволителі з держав антигітлерівської коаліції показали, що людство здатне на добро. Перед обличчям байдужості до страждань інших вони проявили співчуття. Перед обличчям обману вони продемонстрували сміливість і рішучість », - сказав Шалом.

Глава зовнішньополітичного відомства ФРН Йошка Фішер, який також був присутній на сесії, заявив, що демократична Німеччина дістала уроки з непоправних помилок попередніх поколінь німців, які привели до жахливих злочинів гітлерівського режиму.

«Наше минуле вимагає від нас безкомпромісної боротьби з антисемітизмом, ксенофобією і нетерпимістю», - заявив Фішер.

На сесію приїхали не тільки політики, були серед запрошених і люди, безпосередньо які пережили тортури нацистів. Тому захід став воістину історичним. Як повідомлялося, проведення такого засідання стало можливим після тривалих дипломатичних зусиль Ізраїлю, США, Росії, Європейського союзу та інших країн, в результаті чого 156 країн підтримали проведення такого заходу.

Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити просвітницькі програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам'яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актам геноциду в майбутньому.

У багатьох країнах світу є меморіали та музеї, присвячені пам'яті жертв геноциду, і сьогодні в цей день тут проходять траурні церемонії та різні пам'ятні заходи і акції.

МБФ "Єврейський Хесед "Бней Азріель" приєднався до акції - флешмоб #WeRemember. Співробітники, волонтери, підопічні підтримали хвилиною мовчання тих, хто загинув у ті трагічні дні. Ми бажаємо, щоб наступні поклоніння пам'ятали про трагедію и щоб вона ніколи більше не повторилась...

Читай також

Архів