Вшановуємо пам'ять жертв Холокосту...

В Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ми вшановуємо пам’ять 6 мільйонів євреїв, які трагічно загинули від дій нацистської влади. Генеральна асамблея ООН ухвалила 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…»
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах та ярах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви. За загальними оцінками жертвами масового винищення євреїв у світі під час Другої світової війни було приблизно 6 мільйонів осіб, з них 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу, та 1,5 млн дітей.
Частина жертв Голокосту, а також Праведники миру, які ризикуючи життям родини та своїм, рятували євреїв від загибелі, є підопічними МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель». Ми бачимо, як кожного дня цих людей – живих свідків знищення єврейського народу в концтаборах, гето, а також під час розстрілів – стає все менше. Дійсно, час бере своє над людським життям, та подейкуди навіть над пам’яттю і суспільною відповідальністю.
Але ми, євреї, не маємо права забувати про жахливі злочини, які зазнала єврейська громада під час Голокосту. Бо Голокост – це систематичні гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генотичного типу як «неповноцінних, шкідливих». Отже, пам’ять про це дає нам можливість замислитись над подіями сьогодення і дарує ясність та розсудливість, коли ми думаємо про майбутнє.
Сьогодні як ніколи суспільна відповідальність не лише має сприяти перемозі у війні, але зробити неможливими трагедії нового Голокосту. МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» підтримує суспільну відповідальність щодо попередження нових трагедій. Вона проявляється в тому, що ми піклуємося про тих, хто є живим свідком або жертвою трагедії. Ми прикладаємо значних зусиль, щоб наступні покоління знали, до яких наслідків можуть привести расизм та ідеологічний екстремізм. Адже як показують останні події й тенденції, у людства – коротка пам’ять. Світ схильний забувати уроки історії буквально впродовж одного покоління, одної епохи. Ми приєднуємося до загальносвітової жалоби, вшановуємо пам’ять безневинно закатованих жертв людиноненависницької політики. Ми наголошуємо на тому, що світова спільнота мусить боротися з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Ми запалюємо свічки пам’яті про тих, кому випала участь стати очевидцем подій Голокосту і щиро сподіваємося, що ті жахи, які довелося пережити підопічним МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» і євреям усього світу, більше ніколи не відбудуться на нашій планеті!