• 80-річчя трагедії Бабиного Яру. Ніколи знову!

  29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві був проведений перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Всього з 29 вересня по 11 жовтня 1941 р есесівці вбили майже все єврейське населення міста - понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі осіб. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом - ще приблизно 17 тисяч осіб.

  Передумовою до проведення акції була відверта брехня про участь євреїв в мінування і вибухи на Хрещатику, в результаті яких загинуло чимало солдатів і офіцерів вермахту. Місцем масових розстрілів був обраний Бабин Яр - балка на північному заході Києва довжиною в два з половиною кілометри, яка подекуди сягала 50-метрової глибини. В кінці вулиці поставили ворота, через які людей пропускали групами по 30-40 чоловік. Попередньо їх змушували роздягтися, відбирали особисті речі, потім поліцейські кийками гнали жертв до проходів в насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по схилу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх засипали землею.

  В цілому, за роки Другої світової війни в Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб - євреїв, циган, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки, представників інших національних або соціальних груп , яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали до звільнення Києва від окупантів в 1943 році.

  За радянських часів про страшні події воліли мовчати. Одними з перших табуированную тему підняли письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнєцов, а також дисидент Іван Дзюба, який 29 вересня 1966 р виступив з промовою перед учасниками скорботній церемонії, назвавши Бабин Яр "спільною трагедією єврейського та українського народів". Бабин Яр разом з Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи і прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії.

  Пам'ять про трагедію Бабиного Яру в Україні шанують на державному рівні, що свідчить про те, що в колективній пам'яті народу подібні скорботні події не мають ніяких часових проміжків і строків давності - вони завжди живі, як жива біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті і загинув в братській могилі Бабиного Яру.

  У ці дні МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель »наповнений сумом і скорботою, що об'єднала підопічних, співробітників і волонтерів, адже наше життя - це не тільки спільні свята і веселощі, а й горе, розділене порівну і пережите разом. Безсумнівно, ми і надалі будемо підтримувати не тільки наших підопічних, які пережили важкі воєнні роки, але і дбайливо зберігати пам'ять про трагічні дні 1941 року.

  На згадку про тих, хто загинув в Бабиному Яру, ми проводимо онлайн захід, який відбудеться 1 жовтня 2021 року. Ведучий - Борис Коротков. Ми запрошуємо вас приєднатися до бесіди за посиланням Адміністратор запрошує вас на заплановану конференцію: Zoom.

   

  Тема: Пам'яті жертв Бабиного Яру присвячується ...

  Час: 1 жовтня. 2021 11:00 AM Київ

  Підключитися до конференції Zoom

  https://zoom.us/j/95770003298?pwd=U01aYkRmcWMwYXdKTHNPaGNDaGZZdz09

  Ідентифікатор конференції: 957 7000 3298

  Код доступу: 045913

   

   

  Ми згадаємо тих, хто залишився в далекому 1941-му. Поговоримо що робити, щоб жахи Бабиного Яру ніколи більше не повторилися. Нехай ніколи нацизм не повернеться на українську землю. Нехай ніколи невинні люди не постраждають від руки фанатиків. Нехай пам'ять про жертви Бабиного Яру живе у віках як застереження для майбутніх поколінь.