Унікальний проект для людей з деменцією у МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

Гідна старість – якою ми її уявляємо? Найчастіше кожен з нас вірить, що вона буде мудрою, впевненою і багатою власним життєвим досвідом. І дай Бог, щоб так воно і було!

А якщо все ж так не складається? Що робити, коли разом з роками приходять не лише втома і часткова втрата фізичних сил, але і втрата пам’яті, розлад уваги і забування колишніх навиків. Як забезпечити гідну старість людині, яка не завжди розуміє, що з нею відбувається і часом не впізнає найближчих людей? А як воно самим рідним переживати такі різкі і незворотні зміни у поведінці дорогої людини? Як це: доглядати за мамою чи татом, які тебе навіть не пам’ятають? Де і з ким можна поговорити про свої переживання і хто здатен допомогти, дати добру пораду чи просто по-людськи вислухати все те, з чим доводиться зіштовхнутися людям зі страшним діагнозом «деменція»?

У пошуках відповідей на ці важкі запитання МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» за підтримки британської організації World Jewish Relief (WJR) почав масштабний соціальний проект «Створення дружньої спільноти для людей з деменцією». У рамках проекту передбачено роботу у кількох напрямках.

У першу чергу – це безпосередня робота з людьми, які страждають деменцією для максимального сповільнення розвитку у них цього захворювання. Окрім того, профілактика захворювання у клієнтів, які потрапляють до групи ризику. Другим напрямком є створення груп підтримки для членів родин, які доглядають за клієнтами з деменцією, надання необхідної інформації, психологічна допомога і навчання коректному поводженню та терпимому ставленню до проявів захворювання. Треті напрямок – активна просвітницька робота з метою сформувати у суспільстві толерантне ставлення до людей з деменцією, розповсюдження коректної інформації щодо необхідних дій під час надання допомоги людині з вираженими симптомами хвороби. Усі ці напрямки роботи вже традиційно застосовуються у західних країнах, а тепер ефективно використовуються спеціалістами МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель».

У рамках проекту «Створення дружньої спільноти для людей з деменцією» у київському Хеседі регулярно проходять спільні заняття для підопічних Хеседу, які страждають на деменцію, та їх рідних або соціальних працівників, які надають їм постійну допомогу і підтримку. Такі зустрічі у компанії психологів допомагають близьким краще зрозуміти специфіку захворювання, розібратися у власних реакціях і часто показують, як чинити у тій чи іншій ситуації. А самі підопічні отримують таке необхідне їм розуміння, відчувають власну значущість та із задоволенням проводять час за спільними заняттями або смачним чаюванням. Адже людське ставлення, повага і співчуття – це ті цінності, які ми здатні приймати навіть не розуміючи і не аналізуючи їх.

Проект зі створення дружної спільноти для людей з деменцією – це відповідь на черговий життєвий виклик, який МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» з готовністю приймає. Ми не можемо закривати очі на той факт, що частина наших підопічних страждає від деменції, але ми можемо допомогти їм і їхньому оточенню, у наших силах трішечки полегшити їх участь і створити умови для їхньої гідної старості. Адже давня єврейська заповідь «хесед» – це милосердя, адресоване не тому, хто здатен віддячити, а тому, хто його потребує.

Читай також

Архів