МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» взяв участь у вшануванні Праведників Бабиного Яру

Як легко зараз сказати «Праведник Бабиного Яру». Поза сумнівом, ми вимовляємо їх з повагою та пошаною. Однак що значать ці слова для сучасної людини? Нехай сьогодні складний час, однак ми спокійно ходимо до магазину, синагоги чи театру. Ми не боїмося втратити життя лише через те, що комусь не подобається наш колір волосся або кучеряве волосся. Ми не живемо у постійному страху, не переховуємося і не допомагаємо переховуватися іншим. І нам навіть складно уявити, що може бути по-іншому. А якби було? Ким би стали для нас люди, що ризикують власними сім’ями, життями своїх дітей заради порятунку наших? А кожен з нас, зміг би ризикувати своїм життям за для порятунку абсолютно незнайомих дітей і дорослих?

Проте під час Другої світової війни були люди, які ризикували. Адже за порятунок одного єврея могли знищити всю сім’ю, якої б національності вона не була: українці, росіяни, поляки, білоруси – це вже не важливо. Наші співвітчизники щодня робили неймовірно складний вибір і наважувалися допомагати, захищати, рятувати. Кожне врятоване життя – це історія боротьби, відваги і мужності, виявленої людьми, що опинилися в нелюдських умовах. Для нас теперішніх важливо пам’ятати цей подвиг. І щороку у колонній залі КМДА відбувається вшанування Праведників Бабиного Яру. Кожного року МБФ «Єврейський Хесесд «Бней Азріель» є незмінним співорганізатором цієї події.

Днями Праведники та врятовані ними євреї зустрілися знову, щоб разом вшанувати пам'ять тих, кому не судилося дожити до наших днів, а також помолитися за здоров’я і довголіття нині живучих. Запалюючи свічку, представники київського Хеседу приєдналися до загальної молитви про здоров’я і довголіття Праведників Бабиного Яру і всіх присутніх, прочитаної головним рабином України Моше Асманом.

Дуже важливо, що до зустрічі з Праведниками Бабиного Яру приєдналися посли і представники дипломатичних місій іноземних держав в Україні, громадські діячі та представники єврейської громади. Безсумнівно, що ця зустріч має значення не лише як пам'ять про подвиг, здійснений Праведниками, але і як урок для теперішніх і майбутніх поколінь: найвища цінність – це життя людини.

Читай також

Архів