«Головне, щоби костюмчик сидів» – курси крою і шиття у МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

Кожен, хто хоча б раз бував у нас, знає, що у київському Хесесді для клієнтів – євреїв Києва і Київської області – існує багато гуртків для приємного спілкування, спільного виготовлення красивих поробок чи вивчення чогось цікавого і корисного. Усі ці заняття для наших підопічних проводять педагоги-волонтери, які бажають поділитися своїми вміннями і навичками. Часом на заняттях майстри демонструють просто-таки чарівні уміння, чим вражають тих, хто прийшов навчатися.

А ви вірите у магію і перевтілення? Ні?! Тоді ви просто ще не знайомі з Володимиром Івановичем – керівником курсів крою і шиття в МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель». Бо ж як інакше назвати уміння дарувати стареньким речам друге життя, створювати з малоцінних клаптиків чудові викройки і, найголовніше, неподолане бажання безкоштовно допомагати, передавати своє вміння усім бажаючим. Звісно, це і є чари у їх кращих єврейських традиціях, коли одні люди з готовністю передають знання, а інші із вдячністю та пошаною їх приймають.

Потрапляючи на заняття з крою і шиття, підопічні МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» отримують можливість навчатися у відомого майстра, професіонала і ентузіаста своєї справи. Навчатися у Володимира Івановича легко і приємно. Ті, підопічні, хто відвідує курси продовж тривалого часу, з легкістю працюють з різними тканинами, самі створюють викройки і з гордістю запевняють, що немає такого швейного завдання, з яким би вони не впоралися після відвідання курсів. За їх словами: «Тепер нам не страшні ні шовк, ні хутро». Відвідавши одне заняття, стає вкрай цікаво, у чому секрет їхнього успіху. Адже, погодьтеся, вперше взяти до рук голку у похилому віці – це та ще авантюра. І кожного разу, з кожним новим учнем вона завершується вдало. Як їм це вдається? У чому магія?

А виявляється, все дуже просто, кожен клієнт Хеседу, який прийшов на заняття з крою та шиття, дотримується одного золотого правила, вигаданого керівником: «Нічого накопичувати і забирати, якщо можна створювати і віддавати». І це працює! Учасники гуртка приносять на заняття свій гарний настрій, натхнення і робоче налаштування і їм усе вдається, наставник-волонтер з радістю віддає свої уміння, знання і професіоналізм і його учні роблять дивовижні успіхи у швейній справі.

Виходить, що ось вона, єврейська мудрість, втілена у життя, – у красивих костюмах, сукнях і сумках, власноручно пошитих чи перешитих підопічними МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель». А найбільший секрет – це внутрішній стан людини і її готовність робити цей світ красивішим за допомогою кольорових ниток або ж завдяки власній світлій посмішці.

Читай також

Архів