• Голокост. Пам'ятаємо. Сумуємо.

  Щороку 27 січня - в день, коли в 1945 році радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим, весь світ згадує про одну з найстрашніших трагедій історії людства - Голокост.

  Терміном «холокост» називається масове знищення євреїв нацистами на території Німеччини, її союзників і окупованих нею країн. За оцінками істориків, загальна кількість жертв Голокосту перевищує 6 млн.

  Комплекс концентраційних таборів Освенцим був найбільшим з усіх таборів, створених нацистським режимом, в якому було вбито понад 1,1 млн осіб, в тому числі близько 1 млн євреїв. У комплекс входили три основні табори, де утримувалися ув'язнені, які виконували примусові роботи. Один з цих таборів протягом тривалого часу також діяв в якості центру знищення.

  В середині січня 1945 при наближенні радянських військ до комплексу концентраційних таборів Освенцим есесівці приступили до евакуації Освенцима і допоміжних таборів. Есесівці змусили майже 60 000 ув'язнених з комплексу таборів Освенцим йти пішки на захід. Тисячі людей були вбиті в таборах незадовго до початку цих маршів смерті. Десятки тисяч людей, в основному євреїв, були змушені пройти 55 км на північний захід до Глівіце (нім. назва Гляйвіц), де до них приєдналися ув'язнені з допоміжних таборів східній частині Верхньої Сілезії.

  27 січня 1945 Радянська армія увійшла в Освенцим, Біркенау та Моновіц і звільнила близько 7 тисяч ув'язнених, більшість з яких були хворі і вмирали. Серед 2 819 звільнених в'язнів Освенцима було 180 дітей; п'ятдесяти двох з них не було і восьми років. У роки існування табору багато дітей з Освенцима піддавалися медичним експериментам нацистського лікаря Йозефа Менгеле.

  Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 60/7 від 1 листопада 2005 року. Резолюція направлена проти спроб заперечення Голокосту як історичної події і засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості, а також закликає держави-члени розробити просвітницькі програми, націлені на збереження у майбутніх поколінь пам'яті про цю сторінку історії з тим, щоб не допустити повторення геноциду.

  МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель », підопічними якого є жертви нацизму, береже пам'ять про вбитих євреїв, про покалічені долі дітей і дорослих, про тих, хто не вижив або втратив рідних. Ми пам'ятаємо і сумуємо. Вічна пам'ять….

  Читай також

  Архів