Зцілення кольором: в МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» розпочались заняття з арт-терапії

«Арт-терапія не може скасувати минулі травми або вилікувати глибокі емоційні порушення. Вона може мобілізувати і розвинути внутрішні ресурси, зменшити жах самотності і, таким чином, відкрити шлях до емоційного зростання і реабілітації », - так характеризує заняття, під час яких відбувається зцілення кольором, відома психолог Едіт Крамер.

Про те, що мистецтво зцілює відомо з давніх часів. Не обов'язково бути геніальним художником, щоб займатися творчістю. Суть полягає в тому, що людина, освоюючи нові для себе навички малювання або розвиваючи вміння малювати, передає свій внутрішній стан полотну. За допомогою фарб вона видає назовні те, що її турбує, радує, надихає, дратує, засмучує або те, про що вона мріє. Те, чим вона хотіла б поділитися, але з певних причин не може озвучити стороннім людям, використовуючи слова. А ось використовуючи фарби - може! Саме про цей аспект арт-терапії йшлося на вступному занятті, яке відбулось 17 листопада 2016 року в Денному центрі МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель». Заняття вів український популярний дизайнер Слава Займак, головний художник театру «Сузір'я».

Під час бесіди наші підопічні цікавилися всіма аспектами занять - від кількості учасників на уроках, найменування фарб, які комбінації кольорів впливають на поліпшення настрою, на яку тему клієнти будуть малювати, як часто .... І, звичайно, хто буде оцінювати їх роботи. Адже серед клієнтів є чимало тих, хто ніколи в житті не тримав пензли в руках, а також і ті клієнти, хто просто соромиться малювати і відкрити свій творчий хист для глядачів.

Однак Слава зміг переконати наших дорогих підопічних, що не варто хвилюватися про те, яким вийде зображення на полотні! Адже суть арт-терапії полягає в акті творіння, а оцінка картини має другорядне значення. Про це згадує й відомий арт-терапевт - Франц Чижек, який не був психоаналітиком. Він був звичайним вчителем малювання, який вимагав від учнів лише спонтанності. «Покажіть мені сьогодні вашу душу!», - говорив він. І у відповідь на заклик вчителя учні відтворювали картини неусвідомлених відчуттів. Як викладач мистецтва, він звертав увагу на ритм і кольороформи, що передають душевний стан людини.

Ось і ми, борючись з соціальною ізоляцією, з самотністю і поганим настроєм наших підопічних, почали курс зцілення кольором. Ми переконані, що сучасні методи терапії психологічного і фізичного стану літніх людей, що використовуються в арт-терапії, неодмінно допоможуть нашим клієнтам.

У добру путь, Слава! Ласкаво просимо на заняття, дорогі клієнти!

Про розклад занять можна дізнатися за телефоном (044) 241-07-46. Чекаємо Вас!

Читай також

Архів