Yom Kipur - День Спокути, що приводить до радості

Чотири єврейських свята - Рош а Шана, Йом Кіпур, Суккот і Сімхат-Тора - пов'язують дивовижні події місяця Тішрея. Ці свята одне за одним допомагають нам отримати внутрішню гармонію, радість в серці і нові сили для подальшого життя.

Мудреці називають Рош а Шана і Йом Кіпур днями Трепету. Рош а Шана - День Суду, в який на Небесах розглядають потенціал кожної людини: що він зробив, що він може доброго зробити і до чого це може привести. Вважається, що на Рош а Шана В-вишній судить кожного єврея по його справах в минулому році і виносить вирок про його долю в році, що наступив. В Йом Кіпур вирок остаточно затверджується.

У період між двома святами кожній людині дається можливість поліпшити свою долю - для цього треба покаятися в гріхах і попросити вибачення за них у Б-га. І тоді В-вишній може пробачити провину і записати його до Книги Життя. Адже недарма Йом Кіпур називають ще днем Великого вибачення: вважається, що саме в цей день понад 3300 років тому В-вишній пробачив синам Ізраїля гріх золотого тільця.

Перед Йом Кіпуром прийнято просити вибачення у друзів і знайомих, якщо довелося образити їх словом або дією. Звичай наказує просити вибачення спочатку у людей, а потім у Б-га, бо людина не може бути прощена Б-гом, поки вона не прощена людьми. Йом Кіпур спокутує гріх по відношенню до іншої людини - тільки якщо ця людина пробачила винуватця і примирилася з ним, навіть якщо гріх вчинений лише словами. Для цього треба самому піти до тієї людини для примирення. Але якщо примирення легше досягти за допомогою посередника, нехай пошле посередника. У свою чергу той, у кого він просить вибачення, не повинен бути жорстоким, але зобов'язаний пробачити порушника всім серцем, бо тим самим він проявить добру якість єврейського народу. Більш того, велика заслуга - повністю пробачити того, хто доставив тобі страждання.

«Хто говорить: згрішу і покаюся, а в Судний День мені пробачать - тому в Судний День не прощають. Якщо хто грішив проти Бога, то в Йом Кіпур йому прощають. Якщо він грішив проти одного, в цей день йому не прощають. Він повинен заздалегідь помиритися з ним і домогтися від нього вибачення ».

Відзначається Йом Кіпур дуже строгим 25-годинним постом: заборонені їжа і напої (заборона не стосується дітей, вагітних і серйозно хворих). Крім того, не можна вмиватися (в гігієнічних цілях омивають тільки кінчики пальців), використовувати парфумерію, носити шкіряне взуття і вступати в інтимні стосунки. А робота в цей день дозволяється, тільки якщо вона спрямована на порятунок людського життя. «В-вишній в своїй любові до Ізраїлю заповів йому постити один день в році, щоб він міг спокутувати свої гріхи, а перед цим пити і їсти досхочу, щоб пост не був йому на шкоду.» (Тур, Гілхот Йом Кіпур, 604)

Відвідування синагоги в Йом Кіпур обов'язкове. Служба цього свята - найскладніша і урочиста з усіх - з невеликими перервами триває практично весь день. Читається і спеціальна поминальна молитва «Ізкор». Під кінець Йом Кіпур лунає Голос з небес: «Іди, їж в радості свій хліб, пий з веселим серцем своє вино, бо вже благоволить В-вишній до твоїх справ». А завершується свято звучанням однієї довгої ноти, що виконується на шофарі.

З настанням Йом Кіпур МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель» бажає всім і кожному примирення з близькими людьми і з дорогими рідними, нехай сварки забудуться, а наше життя наповниться миром і спокоєм в сьогоднішній світлий день.

Comments

Ваш коментар

Ваше повідомлення було успішно надіслано!

Читай також

Архів