У нас в гостях легенда київської бардівської пісні Валерій Винарський


timthumbVVtУ нашому клубі регулярно проводяться творчі зустрічі з популярними діячами культури і мистецтва. Гостями підопічних фонду за останній рік встигли побувати композитор Олександр Злотник та художник Матвій Вайсберг, актори Ада Роговцева і Остап Ступка. А минулий тиждень порадував нашу публіку зустріччю з легендарним київським поетом і бардом Валерієм Винарським.

Живий класик авторської пісні ( ровесник Висоцького ! ), чиї пісні звучали ще в фільмах 60 – х років, поет і письменник Винарський відомий, перш за все, як сучасна пам’ятка знаменитого Андріївського узвозу. Без цього імпозантного сивого чоловіка наш Монмартр неможливо уявити в останні 20 років.  Маестро віршованої  імпровізації дивує киян і туристів, миттєво викликаючи з пам’яті авторські рядки у відповідь на будь-яке вимовлене слово.

Гра цікава: нерідко біля нього збираються зграйки перехожих, по черзі змагаються з ним. Вони йому – слово (намагаються підібрати найскладніше), він їм одразу  - вірші зі свого бездонного запасу. «Переграти» людину, яку називають «літературною енциклопедією», вдається далеко не всім – практично завжди справа закінчується капітуляцією «опонентів» і оплесками на його адресу.

DSCN4873-300x240

Наприклад , ви скажете слово «жінка», а Винарський одразу відгукується:

Є жінки серйозні,

Є жінки стервозні.

Хоча цінуємо ми перших,

Але … одружуємося на стерво.

Назвіть хоч «гіпотенуза», хоч «емансипацію» – на все у Винарського є відповідь: іронічні або філософсько глибокодумні вірші. При цьому Валерій Абрамович – автор декількох тисяч (!) пісень, кожна з яких яскравіше попередньої. В них і лірика, і сатира, іронічні замальовки, філософські пасажі...

DSCN4858-300x250

Н

DSCN4872-300x264

Бадьорість духу, виконавський професіоналізм, феноменальна пам’ять цього 77-річного чоловіка підняли настрій нашим підопічним, продемонструвавши, що життєлюбність, оптимізм і позитивне ставлення до життя творять чудеса.

 

Читай також

Архів