20-річчя Хеседу “Бней Азріель”: подяка тим, хто творить благо

У червні київський МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» святкував 20-річний ювілей.

Єврейська традиція благодійності, яка на івриті називається «гмілут хасидим» (дослівно – надання милості) налічує тисячі років. Допомагати ближньому, підтримувати його матеріально і духовно – один з найважливіших етичних принципів іудаїзму. Як сказано у Талмуді: «Тора починається благодійністю і благодійністю закінчується». «Цдака (милостиня, благодіяння)», – говорили також єврейські мудреці, – «таціль мімавет» (рятує від смерті). Ще у давнину було проголошено фундаментальні напрямки єврейської благодійності – турбота про їжу для голодних, дарування бідним одягу і взуття, догляд за хворими та багато іншого.

На цих принципах (а також на принципах громади та ідішкайта) в останні 20 років і здійснює свою діяльність Міжнародний благодійний фонд «Єврейський Хесед Бней Азріель» у Києві та Київській області. Тут щодня оточують тісною турботою і увагою соціально незахищених євреїв похилого віку – пенсіонерів, інвалідів, жертв Голокосту.

Слід зазначити, що соціальною роботою може займатися далеко не кожен. Без щирого співпереживання, любові до людей, доброго і чуйного серця цією професією не оволодіти. А ті, що віддали благодійній діяльності багато років життя, заслуговують на величезну пошану.

До ювілею Хеседу було проведено низку святкових заходів, серед яких хотілося б виділити два – урочисті віншування ветеранів Фонду та його соціальних працівників.

Ветерани Хеседу – це люди, які пропрацювали на ниві доброчинності по 15-20 років. Серед них є ті, хто вже вийшов на пенсію, а є й ті, хто продовжує працювати й по теперішній час.

 

DSCN4498

Як, наприклад, Елла Шишко, керівник Денного центру. Ця невтомна, красива, вічно молода жінка більше 20 років (вона починала працювати в організації «Езрат Авот», яка передувала першому Хеседу) кожен день створює домашню, затишну і невимушену атмосферу, що сприяє дружньому спілкуванню та психологічному розвантаженню літніх людей, які відчувають дефіцит спілкування.

DSCN4480

На вечір вшанування ветеранів прийшов і Натан Гомберг, директор, який очолював фонд 8 років з 20-ти – з 1997 по 2005 роки.

DSCN4482

 Під час вечора було показано слайд-шоу зі старих світлин – найяскравіші й найхвилюючі сторінки історії Хеседа.

.DSCN4509

45 ветеранів були нагороджені іменними грамотами-подяками та подарунковими сертифікатами. Серед нагороджених, окрім згаданих Елли Шишко та Натана Гомберга,  - Ріта Водоп’ян, Ліна Семеренко й багато інших.

На другому вечорі вшановували соціальних працівників – 51 особу працю було відзначено іменними почесними грамотами та подарунковими сертифікатами.

DSCN4235

Потім волонтери-музиканти, артисти, які багато років поспіль  безкорисно дарують своє мистецтво підопічним фонду, зіграли і заспівали для нагороджених. Концертні номери були як завжди прекрасні, високопрофесійні і незабутні: пісня «Твори добро», єврейські шлягери «А гуті Вох», «Кренеце» у виконанні ансамблю «Нігун» і Михайла Полоза, вишукані пісенні та інструментальні попурі Олександра Кота, українські пісні «Ясени» і «Київський вальс», виконані Іваном Малярчуком, авторські пісні «Ці старі дворики» та «Белла» Еміля Крупника. 

5

Сподобалися слухачам і світові шлягери від Михайла Стрижевського, ретро-радянські хіти від Михайла Полоза і Людмили Ладик, дитячі танці у виконанні ансамблю «Радосинь».

DSCN4341

 Як завжди гарно виглядали Ірина Сидорівська і Серафима Горєлова, які виконали ідишську композицію «Хасиди в Америці».

DSCN4530

Родзинкою концертів стали італійський шлягер «Фелічіта» з оригінальним російським текстом і … гімн Хеседу, виконаний на мотив знаменитого «Рондо» Вольфганга Амадея Моцарта.

У дні ювілею Хеседу його ветерани і соціальні працівники з особливою силою відчули свою потрібність людям, а пісні та музика звучали як подяка за їх самовіддану працю.

Читай також

Архів