• Невідома Фаїна Раневська у МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

  «Коли мені довелося обирати псевдонім, я вирішила взяти прізвище чеховської героїні». «

  Если больной очень хочет жить, врачи бессильны», «Муля, не нервируй меня!», «Сказка – это когда женился на лягушке, о она оказалась царевной. А быль – это когда наоборот», – сказала якось Фанні Гіршевна Фельдман, і ці фрази разом з іншими її висловлюваннями, стали крилатими. Дивно лише те, що більшість з нас знають ці фрази, проте мало хто чув про цю саму Фанні Фельдман! Хто ж вона? У чому її секрет? І чому вона говорить словами великої Раневської? Цікаво, чи не так?

  Ось і підопічним київського Хеседу стало надзвичайно цікаво. І на стільки цікаво, що зібралися вони разом у Клубі МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» на «Театральні манси» з Емілем Крупником, дуже уважно слухали ведучого, а після ще й питаннями та коментарями засипали. Словом, відбувалося усе в кращих традиціях Хеседу.

  І дізналися учасники мансів, про те, що обожнювана багатьма поколіннями Фаїна Георгіївна Раневська насправді народилася під прізвищем Фельдман і звали дівчинку Фанні, а відоме нам ім’я – це творчий псевдонім великої актриси театру і кіно. Також довідалися підопічні київського Хеседу – євреї Києва і Київської області, – про те, що донька багатого єврейського промисловця з Таганрогу занесена до списку десяти найвидатніших актрис ХХ століття за версією британської енциклопедії «Хто є хто».

  Ну і, звісно ж, присутні отримали задоволення від перегляду відеороликів з найяскравішими ролями Фаїни Георгіївни – бо хто ж краще самої актриси скаже про себе! «Когда я начинаю писать мемуары, дальше фразы: «Я родилась в семье бедного нефтепромышленника…», – у меня ничего не получается» – чуємо ми з екрану і розуміємо, що захоплююча розповідь ведучого прочинила двері до світу глибоких переживань та кар’єрних труднощів актриси вражаючого таланту, дійсно геніальної доньки єврейського народу.

  Учасники «Театральних мансів» розходяться із вдоволеною цікавістю, а ми із задоволенням кажемо усім підопічним МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»: «До нових зустрічей у Клубі Хеседу»!

  Читай також

  Архів