Цикл «Лінії життя»: зірка кінематографа Клара Лучко

У нашому київському Хеседі ми часто проводимо цікаві зустрічі для підопічних. Спекотний полудень середи не став винятком і на цей раз. У затишному Денному Центрі PR-відділ зібрав багато цікавих друзів і розповів про найцікавіші моменти життя чудової актриси кіно і театру, народної артистки СРСР Клари Лучко.

Своє дитинство Клара провела в українському селі Старі Санжари на Полтавщині. З початком війни сім'ю евакуювали в Казахстан. У той час ні про яку сцену вона навіть і не мріяла, тому що за її фігуру вона навіть отримала образливе прізвисько Жирафа. Але в 1943 році, після закінчення школи, несподівано для матері прийняла рішення вступити до ВДІКу, який перебував у той час в Алма-Аті в евакуації.

На іспиті Лучко так хвилювалася, що не змогла прочитати обов'язковий набір творів, але знаменитий педагог Б. В. Бібіков, який очолював приймальну комісію, врятував ситуацію, раптово попросивши Клару зіграти незвичайний етюд «з потопаючої подругою», з чим вона впоралася блискуче, і була зарахована на перший курс. Незабаром ВДІКу дозволили повернутися в Москву, і Клара продовжила своє навчання вже в столиці.

Її дебютом в світі кіно стала характерна роль тітоньки Марини у фільмі С. Герасимова «Молода гвардія», а популярність прийшла в 1950 році, після виходу на екрани фільму «Кубанські козаки», за участь в якому вона отримала Сталінську премію другого ступеня.

Потім вона зустріла свою першу справжню любов- партнера по знімальному майданчику актора С. Лук'янова, який в «Кубанських козаках» зіграв роль Гордія Ворона. У 1951 році у пари народилася дочка Оксана, яку виховала тітка Лучко, як і саму Клару. А коли доля розлучила їх- в її житті з'явився чоловік, який врятував її від самотності- Дмитро Мамлєєв. У шлюбі з ним вона прожила 40 років.

У творчій біографії Клари Лучко багато блискучих робіт. Всіма улюблені кінофільми «Циган», «Дванадцята ніч», «Ми, що нижче підписалися» і багато інших ролей. Героїні актриси, як і вона сама, стали іконою стилю і всенародними улюбленицями.

Наші гості дізналися багато цікавих фактів з біографії, а також із захватом подивилися фільм, присвячений видатній акторці.

Друга зустріч «Лінії життя», присвячена Кларі Лучко, завершилася бурхливими оплесками в знак визнання таланту великої акторки.

Читай також

Архів