Секрети правильного харчування від клубу «Дружба»

Як боротися з весняним авітамінозом, чим загрожує весняна апатія, як підтримувати імунітет взимку і що рятує від перепадів тиску влітку? На жаль, ці питання сьогодні актуальні для кожного, незалежно від віку, статі і національності. І, незважаючи на те, що питання одні і ті ж, відповідей на них існує величезна кількість: від офіційних медичних рекомендацій до народних рецептів і порад тітки Соні із сусіднього під’їзду.

Однак, існують універсальні правила, які дозволяють підтримувати організм у тонусі та піклуватися про своє здоров’я у відповідності з віковими потребами. Одним з таких правил, поза сумнівом, є правильне харчування, секретами якого і ділилися учасники чергового засідання клубу «Дружба» («Фрайншафт») під керівництвом Олександра Фурманова. Ту говорили про корисні і шкідливі продукти, про способи приготування різних страв і про важливість режиму харчування. Але найважливіше – тут спілкувалися люди мудрі і досвідчені, і кожен з них знаходив вдячних слухачів в особах присутніх. «Ми приходимо поспілкуватися, адже так не вистачає звичайного людського спілкування», ділиться з нами Надія М. і з нею цілком згодні усі присутні. А гостинність керівника лише додає зустрічі атмосферу посиденьок старих-добрих друзів.

Утворений багато років тому у київській бібліотеці єврейської культури імені О. Шварцмана, клуб «Дружба» став центром культурного і духовного життя для багатьох мешканців Києва. Підтримуючи ідею популяризації і просування єврейської культури і цінностей, сьогодні клуб також з радістю приймає як підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель», так і неєвреїв, які бажають вивчати нашу історію і знайомитися з традиціями. Регулярні зустрічі дозволили створити унікальну дружню атмосферу, у якій люди похилого віку відкривають для себе інтерес до пізнання чогось нового і відчувають потребу ділитися тим, що вони самі знають і уміють. За словами однієї з учасників клубу: «Це хороше місце, тут значно цікавіше, ніж в інших подібних організаціях», – Ріта С.

І у цьому хорошому місці регулярно збираються чудові люди старшого покоління – двом найстаршим учасницям сьогодні по 92 роки і вони подають прекрасний приклад довголіття і бадьорості духу. А будь-яка їхня порада щодо правильного харчування одразу стає секретом і дбайливо складається до спільної скарбнички мудрості усієї «Дружби». Зустріч закінчується спільним чаюванням і запрошенням для підопічних київського Хеседу – євреїв Києва і Київської області – приєднуватися до наступних зустрічей «Дружби».

Читай також

Архів