Хитрощі вибудовування діалогу від психолога МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

Вам складно знаходити спільну мову з ровесниками? А як справи з людьми молодшими за вас на одне-два покоління?

Чи так легко вибудовувати спілкування з дітьми і внуками, як нам того б хотілося? Чи дійсно існує проблема комунікації між представниками різних поколінь? Ці важливі питання зібрали підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» на зустріч з психологом. У рамках програми «Щасливі роки з київським Хеседом» Ірина Деменко не лише обговорювала труднощі, моменти нерозуміння і неприйняття, які виникають під час спілкування у людей старшого віку, але і пропонувала варіанти рішення найскладніших суперечностей, які здавалися невирішуваними.

Виявилося, що труднощі у спілкуванні, які виникають у клієнтів київського Хеседу, відрізняються у залежності від того, з ким, власне, відбувається це саме спілкування. Більше того, заняття показало, що у одних підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» виникає віковий бар’єр під час контакту з людьми на 20-30 років молодшими за себе, іншим складно спілкуватися з молоддю, а є й такі, для кого найскладніше знайти спільну мову з однолітками та старшими людьми.

І для кожного випадку наш психолог знайшла дієві поради, уважно вислухала усіх учасників заняття та допомогла розібратися, у чому ж полягає причина непорозуміння. Після чого пояснила особливості побудови комунікації з людьми різних вікових груп і показала на прикладах, як і з ким говорити варто, а чого краще уникати при особистому контакті.

Так обговорення складної і неприємної для багатьох теми плавно перейшло у обмін думками, досвідом і знаннями. А як же інакше, адже у одних чудові стосунки з дітьми, іншим внуки заміняють увесь світ, а третім сусіди і знайомі по Хеседу давно стали рідними. І як тут не поділитися власним досвідом, як не поділитися власною життєвою мудрістю з тим, хто її потребує? Адже це так по-єврейськи – спільно вирішувати складні завдання, допомагати і підтримувати один одного. І це так по-хеседівськи – простягти руку допомоги нужденному і самому попросити про підтримку у складний момент.

Наприкінці заняття обличчя учасників значно повеселішали, очі заблистіли азартом і бажанням швидше випробувати на практиці дієві поради психолога, а потрібні слова знаходилися вже самі собою. Підопічні МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» поспішали до своїх домівок, щоби зовсім скоро знову зібратися у Клубі Хеседу на черговій захоплюючій програмі «Щасливі роки з київським Хеседом».

Читай також

Архів