Підтримуюча зустріч для соціальних працівників у рамках програми «Збереження пам'яті»

Обміни досвідом, підтримка колег і навчання тих, хто потребує нових знаннях – ось він надійний фундамент професіоналізму і компетентності соціальних працівників у будь-якому Хеседы по всій Україні, а проведення методичних зустрічей для фахівців конкретної програми – це добра традиція, активно підтримувана київським Хеседом.

Керуючись цим, співробітники МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» нещодавно провели на базі хмельницького Хеседу підтримуючу зустріч для соціальних працівників Хеседыв Центрального і Західного регіонів, які працюють в рамках програми «Збереження пам'яті».

Захід у форматі семінару зібрав 34 учасникыв з Києва, Чернігова, Житомира, Вінниці, Чернівців, Черкас, Львова, Рівного, Хмельницького, Переяслав-Хмельницького. Протягом трьох днів учасники семінару обмінювалися досвідом і розглядали кейси, спрямовані на підвищення професійного рівня соціальних працівників при колективный та індивідуальній роботі з клієнтами.

Завдяки гостинності і професіоналізму колег з хмельницького Хеседу, вдалося організувати дуже насичену і продуктивну роботу семінару. В ході занять соціальні працівники київського Хеседу демонстрували своїм колегам найбільш успішні приклади майстер-класів, які використовуються ними в роботі. За словами Олени С. з Рівного: «Це один з кращих семінарів. І тренера і учасники виклалися на 100%. Ми отримали дуже багато інформації, в якій ми так потребуємо і яка нам так необхідна. Багато нових ідей, обмін досвідом».

Разом з тим присутні колективно обговорювали підбір інструментарію адаптації до соціального середовища у підопічних, які живуть з деменцією, залучення учасника програми в роботу, виклику емоцій і почуттів. Особливу увагу було приділено розгляду проблеми самотності людей похилого віку. Так само учасникам були запропоновані методики підвищення самооцінки соціальних працівників і визначення лідерських якостей, якими повинні володіти соціальні працівники за допомогою інтерактивних та активні методів роботи.

А доповненням до плідної роботи стали піші екскурсії по старому місту і захоплюючі розповіді про історію, культуру та традиції регіону.

Модераторами зустрічі виступили представники МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»: фахівець із соціальної допомоги вдома Марина Ляшко, фахівець із соціальної допомоги вдома, координатор програми «Збереження пам'яті» Марина Орепер, керівник Навчального центру Наталія Тимошенко.

Їдучи з Хмельницького, кожен соціальний працівник програми «Збереження пам'яті» відвозив з собою частинку нових знань, корисні поради та дієві методики, які їм не терпілося випробувати в роботі зі своїми підопічними. «Величезне спасибі тренерам київського гурту і всім тим людям, хто займається цим проектом», - продовжує Олена С., а її колега з Чернівців Світлана Р. Додає: «Семінар був цікавим, корисним. Рада зустрічі з рідною командою. Приємно, що команда збільшується, програма жива, є бажання продовжувати життя нашим клієнтам».

Ці та безліч інших теплих і яскравих відгуків стали головним показником успішної роботи співробітників київського Хеседу. Ми щиро дякуємо всім учасникам семінару і з задоволенням чекаємо нових пізнавальних зустрічей.

Читай також

Архів