• Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

  Традиційно 27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – людей, які постраждали від жорстокості і нелюдства інших людей. У цей день очевидці тих страшних подій минулого століття діляться своїми спогадами з молодими поколіннями, аби вберегти людство від повторення жахів, які їм довелося пережити.

  Подібні зустрічі завжди важкі як для євреїв, постраждалих у роки Другої світової війни, так і для представників будь-якої іншої національності, адже цей тягар гіркої пам’яті висить над кожною людною у світі. І саме тому подібні заходи життєво необхідні, вони нагадують про те, як далеко може зайти людина у своїй нелюдьськості і покликані запобігати будь-яким проявам нетерпимості між людьми.

  Цього року вшанувати пам1ять жертв Голокосту зібралися не лише підопічні МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» і члени Української громадської організації євреїв – колишніх в’язнів концентраційних таборів і гетто, на чолі з Борисом Забарком, але і представники дружньої організації «Християни за Ізраїль» в особі їх керівника – Наталії Крижанівської.

  У своєму виступі Борис Забарко неодноразово звертався до теми пам’яті і пояснював присутнім, на скільки важливо зберігати іпередавати спогади молодим людям. Адже як історик він чудово розуміє історичну значимість минулих подій для мирного і гуманного майбутнього людства. Він закликав присутніх максимально розповсюджувати інформацію про Голокост, щоб у наш складний час люди змогли устояти перед спокусою пригнічення слабшого і пошуку вигнанців з-поміж мирного населення.

  А завершив зустріч душевний виступ талановитих волонтерів і чудових співробітників Київського Хеседу, які у черговий раз показали, на скільки талановитий і багатогранний єврейський народ, незважаючи на усі переслідування і утиски. Зі сцени пролунали вірші Наума Коржавіна у виконанні учасниці театру «Дрейдл» Алли Гримбель, пісні «Еліко» та «О, народ древній!», подаровані дуетом «Нігун» (Олена Вінн, Ірина Сидоровська), авторський реквієм Еміля Крупника та інструментальна композиція від Фелікса Шустера.

  Сьогодні ми запалюємо свічки пам’яті про тих, кому випала участь стати очевидцем подій Голокосту і щиро сподіваємося, що ті жахи, які довелося пережити підопічним МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» і євреям усього світу, більше ніколи не відбудуться на нашій планеті!

  Читай також

  Архів