Вічна історія у сучасній інтерпретації: Пурім в МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

Одне із найяскравіших єврейських свят – Пурім – незмінно асоціюється у нас з образами мудрого та глибоко релігійного Мордехая, його прекрасної і сором’язливої племінниці Естер, жорсткого і норовливого царя Ахашвероша, злого і підступного міністра Амана. І все це так, як каже історія. Але ж Пурім – це свято, в яке дозволяється те, що заборонено у будь-який інший день – нестримні веселощі, карнавали і гуляння. То чому б і традиційну історію порятунку євреїв від немилості міністра Амана не подати в іншій – жартівливо-бешкетній формі, подумали ми в МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»? Подумали і таки наважилися показати підопічним київського Хеседу традиційний пурімський концерт у нетрадиційній обробці – Пурім «А ля шансон».

У чудесному дійстві, розіграному на сцені, брали участь перевтілені волонтери та співробітники київського Хеседу: Праведного Мордехая гідно зіграв Євген Орел, чарівним царем Ахашверошем був Михайло Стрижевський, роль злого Амана дісталася заслуженому артисту естрадного мистецтва України Михайлові Полозу, а ніжну Естер майстерно зобразив Фелікс Шустер.

Відтворюючи атмосферу шумного світського свята, Пурімшпиль був насичений чарівними танцювальними композиціями у виконанні блискучих і незабутніх танцівниць: Олени Абрамської, Ірини Деменко, Олени Вінн, Ірини Сидоровської, раїси Гербеєвої, Олени Стративнової та Еміля Крупника у ролі звабливої донни Рози, у супроводі придворного музики – Антона Айзенберга. І, звісно ж, як на будь-якому святі не обійшлося без галасливих та життєрадісних єврейських жінок, які надавали святкуванню ні з чим не порівняного колориту. За атмосферу єврейського свята відповідали красуні «з народу»: Ніна Тверьє, Ольга Овдієнко, Анжеліка Фірсова-Файнберг та Анаіт Закян, які чудово втілили найяскравіші риси характеру нашого народу.

Цілком зрозуміло, що такий шикарний захід не відбувся б без професійної підтримки звукооператора Василя Черного та надійного плеча служки з гарему Володимири Дехтяннікова. А шарм і витонченість ведучих – Алли Починок та Еміля Крупника – підкреслили феєричність і жвавість усієї концертної програми, об’єднавши красиві номери у веселе і безтурботне свято для підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель».

Святковий концерт завершився, а веселий і піднесений настрій ще довго буде супроводжувати підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» – євреїв Києва і Київської області, – які відвідали Пурімшпиль. До нових зустрічей у київському Хеседі, друзі!

Читай також

Архів